توضیحات کامل :

پاورپوینت نظریه سیستم ها در 33 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

سیستم و تفکر سیستمی

نظریه سیستم ها

مکتب سیستمی سازمان

ویژگیهای سیستم

انواع تقسیم بندی سیستم ها

نامتغیرهای سازمانی در سیستم طبیعی

خصوصیات مشترک و مهم سیستمها

مشخصات عمومی سیستمهای باز

انواع سیستم از دیدگاه برنز و استالکر

مقایسه سیستمهای مکانستیک و ارگانیک

 

بخشی از متن

مقدمه

واژه "System" در لغت به‌معنای دستگاه، سیستم، نظام، قاعده، دستگاه حکومت و ... می‌باشد (حق شناس، 1387). سیستم مجموعه‌ای از اجزا و روابط میان ‌آن‌هاست که توسط ویژگی‌های معین، به هم وابسته یا مرتبط می‌شوند و این اجزا با محیط‌شان یک کل را تشکیل می‌دهند(رضائیان، 1383).  مانند یک کارخانه یا بدن انسان. این اجزاء در راه تحقق یک هدف حرکت می‌کنند و یکدیگر را در جهت تحقق این هدف کامل می‌نمایند. البته در فارسی معمولا از واژه نظام به‌عنوان معادل سیستم استفاده می‌شود.

سیستم و تفکر سیستمی

درباره سیستم تعاریف گوناگونی وجود دارد از نظر برتالانفی سیستم عبارتند از تعدادی عنصر که با یکدیگر ارتباط دارند. برخی سیستم را مجموعه ای از اجزاء به هم پیوسته می دانند که بین آنها ارتباطی منظم وجود دارد , از یکدیگر تاثیر می پذیرند , برهم اثر می گذارند , به صورت کل عمل می کنند و هدف دار هستند . کلیت که از ویژگی های هر سیستم است از سلسله مراتب تبعیت می کند , به طوری که هر سیستم در درون سیستم دیگر عمل می کند و به یکدیگر بستگی دارند .در واقع سیستم در سیستم کار می کند و تمام سیستم ها در درون یکدیگر و به صورت کل وجود دارند و سیستم نسبت به مرتبه پایین تر از خود عمل می کند .

و ...